PrestaShop

Handel e-commerce – jak zgodnie z prawem założyć sklep internetowy?

Większość sklepów internetowych zarówno w Polsce jak i na świecie jest stworzona w oparciu o oprogramowanie PrestaShop. Jednakże chcąc założyć biznes zajmujący się handlem e-commerce, nie wybór platformy, na której powstanie nasz e-sklep powinien być najważniejszą kwestią, która zaprząta naszą głowę, lecz zapoznanie się z regulacjami prawnymi dotyczącymi założenia tego typu działalności gospodarczej. Jakie kroki podjąć, by założyć taką firmę legalnie? Sprawdź!

Zarejestrowanie działalności gospodarczej

Jeśli chcemy stworzyć legalny wirtualny sklep zajmujący się handlem elektronicznym, pierwszym krokiem jaki powinniśmy wykonać jest zarejestrowanie działalności. Należy to uczynić zgodnie z takimi samymi zasadami, jakie dotyczą zalegalizowania powstania tradycyjnego sklepu. Niezwykle ważne jest zarejestrowanie e-sklepu jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży za jego pośrednictwem. Aby firma mogła działać legalnie, przedsiębiorca, który ją zakłada musi zadbać o wyrobienie numeru NIP, REGON oraz założenie firmowego konta bankowego.

Chcesz poznać kwestie prawne związane z prowadzeniem sklepu internetowego? Odwiedź blog Prawo Internetu, na którym znajdziesz wiele cennych wskazówek! – https://prawointernetu.eu/

Podatki VAT

Regulacje prawne nakładają na przedsiębiorców sprzedających produkty osobom fizycznym, które nie prowadzą własnej działalności gospodarczej, obowiązek prowadzenia ewidencji fiskalnej, jeśli obrót podatnika jest większy niż 20 tys. zł w ciągu pierwszego roku. W przypadku kolejnych lat prowadzenia działalności gospodarczej związanej z handlem, limit ten został zwiększony do 40 tys. zł.