rozwód

Rozwód a unieważnienie małżeństwa – jakie są różnice?

W życiu niektórych z nas w końcu przychodzi taki moment, kiedy należy podjąć decyzję o rozstaniu się z małżonkiem. Przed złożeniem oficjalnego pozwu rozwodowego, warto jednak skonsultować się ze specjalistą. Taką osobą może być np. radca prawny czy adwokat. Zawiercie, Kraków czy inne większe miasta to miejsca, w których z pewnością otrzymamy profesjonalne porady. Wielu z nas zastanawia się jednak, czym różni się rozwód od unieważnienia małżeństwa. Odpowiemy więc dzisiaj na to pytanie.

Rozwód a unieważnienie małżeństwa – różnice

Często mówi się, że plagą dzisiejszych czasów są rozwody. Kraków czy Warszawa to miasta, w którym każdego dnia odbywają się rozprawy mające na celu formalne zerwanie związku dwojga osób. Warto jednak pamiętać, by nie mylić rozwodu z unieważnieniem małżeństwa. Pod tymi dwoma pojęciami kryją się bowiem odrębne działania. Rozwód to sposób na rozwiązanie prawidłowo zawartego związku. Z unieważnieniem mamy natomiast do czynienia, gdy istnieją dowody na to, że małżeństwo zostało zawarte w niewłaściwy sposób.

Chcesz wiedzieć, czy organizowanie konkursów w mediach społecznościowych jest legalne? Odwiedź blog Prawo Internetu i przeczytaj znajdujące się tam artykuły, które pozwolą Ci uzyskać odpowiedzi na wiele pytań! – https://prawointernetu.eu/

Jakie mogą być powody unieważnienia małżeństwa? Przede wszystkim związek może być zawarty w nieprawidłowy sposób, gdy jedno z małżonków było w tym czasie ubezwłasnowolnione bądź podczas ceremonii było np. pod wpływem substancji uniemożliwiających podejmowanie świadomych decyzji.

Jak znaleźć fachową pomoc?

Chcąc się rozwieść, bądź mając podejrzenia, że małżeństwo mogło zostać zawarte w nieprawidłowy sposób, najlepiej udać się po fachową pomoc. Aby znaleźć prawnika, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową np. frazę „kancelaria adwokacka Kraków”.